HOME‎ > ‎

Our Staff

Principal


Team Leader
Room 24



Team Leader
Room 31



Team Leader
Room 16








Karen Girsberger
Room 4
Thursday & Friday



Team Leader
Room 2




Team Leader
Room 10




Team Leader
Suite 1718












Amanda Will
Room 19
Thursday & Friday





Performing Arts Specialist










Kim Muriwai
Te Reo Māori Specialist



Stacey Williams
ORS Teacher/Release Teacher for 2019



Kirsten Benton
Finance Manager








Leonie Matich
Administration/Reception
Monday/Tuesday


Richard Manu
Property Services/Caretaker




Stacey Finau
Support Staff


Dianne Harding
Support Staff
Helga Shaw
Support Staff
Angela Kennedy
Support Staff



Jude Babington
Deputy Principal

Executive Officer


PIKOPIKO TEAM - YEAR 0/1 

Room 23


TE RITO TEAM - YEAR 0/1


PŌHUTUKAWA TEAM - YEAR 2

Keren Rego
Room 15











Sacha Smith
Room 5


KAURI TEAM - YEAR 3

Room 13













KŌWHAI TEAM - YEAR 4

Room 12















TŌTARA TEAM - YEAR 5/6

Suite 1718


Debbie Rafter
Room 19
Monday, Tuesday, Wednesday

Nicole Beaver
Room 21



SPECIALIST TEAM













Hazel Abraham
Physical Education Specialist

Andrea Gibson  
Ngā Hau e Wha
ESOL & Release Teacher 2019 


Reading Recovery Specialist


OFFICE/ADMINISTRATION TEAM

Administration/Reception








Bronwyn Fox
Library/Resource Manager



Property Services/Caretaker


SUPPORT STAFF


Angela Gore
Support Staff

Jan Lees
Support Staff
Megan Taylor
Support Staff














RELEASE TEACHERS

Deputy Principal


























Lynda Halcrow
Room 29



Anne Willis 
Room 28




Tania O'Connell
Room 4
Monday, Tuesday & Wednesday































































Byron Stephenson
Room 7








Fixed Term SENCo for 2019













Juliet Gleeson 
Room 26 - (Thursday only)
GATE Teacher for 2019
































Melanie Rose
Administration/Reception
Wednesday/Thursday/Friday































Helen Hamilton
Support Staff

Susan McMillan
Support Staff
Alene Watkinson
Support Staff